107,6 FM

Janusz Michałek: Widzimy powracający entuzjazm gospodarczy

Widzimy powracający entuzjazm gospodarczy – powiedział w Radiu eM dr Janusz Michałek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Jak wyjaśnił, nie jesteśmy po wojnie, która zniszczyłaby fizycznie zakłady przemysłowe. Nadal też istnieją łańcuchy dostaw. W jego przekonaniu jako Polacy, z naszą przedsiębiorczością, damy radę odbudować gospodarkę.

Szef KSSE podkreślił, że jest przygotowywany m.in. program pomocowy, który ma objąć branżę automotive. Motoryzacyjna gałąź gospodarki bardzo wyhamowała z powodu pandemii, ale jest też bardzo prężna – przyznał dr Janusz Michałek. Powiedział też, że przygotowywana jest m.in. ustawa, która redukuje wymogi dotyczące inwestycji i właśnie w inwestycjach upatruje on szansy na ożywienie po pandemii.

Cała "Rozmowa poranka":

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy