107,6 FM

Katowice. Uniwersytet Śląski uczelnią dostępną, uniwersalną i otwartą - DUO

Uniwersytet Śląski staje się uczelnią dostępną, uniwersalną i otwartą. To projekt DUO. Jego wartość to blisko 15 mln zł. Większość tej kwoty pochodzi z dotacji unijnej.

Szkolenie kadry dydaktycznej, zmiany organizacyjne, likwidacja barier architektonicznych, zwiększenie dostępności i wprowadzenie technologii zwiększających samodzielność. To tylko niektóre elementy projektu DUO. Uniwersytet Śląski - dzięki niemu - ma być uczelnią dostępną, uniwersalną i otwartą. Szczególnie dla osób z niepełnosprawnościami i zaburzeniami - mówi koordynatorka projektu, dr Katarzyna Trynda:

Projekt DUO potrwa aż do września 2023 roku. - Chodzi nam o szeroko pojęte wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami i zaburzeniami - wyjaśnia prof. Ryszard Koziołek, Prorektor ds. Kształcenia i Studentów UŚ:

W ramach projektu m. in. w 20 budynkach Uczelni powstaną "Pokoje wyciszeń", do których będą mogli się udać studenci mający trudności w uczestniczeniu w zajęciach z grupą. Za pomocą streamingu będą mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach "zdalnie".

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy