107,6 FM

10.05.2020 | Rozważania w czasie zarazy

W książce "Postanowione jest. Rozważania w czasie zarazy" autor Tomasz Terlikowski wskazuje na konieczność szukania w doświadczeniu pandemii Bożego znaku. Podkreśla, że w historii Kościoła tego typu doświadczenia zawsze przeżywane były, jako wezwanie do nawrócenia i zaufania Bogu.

10.05.2020 | Rozważania w czasie zarazy  

Boża kara? Koniec świata? Czas pokuty i nawrócenia? Kara, to nie zemsta - podkreśla Tomasz Terlikowski. Bóg nas wychowuje - tak odczytują dzisiejsze doświadczenia również środowiska żydowskie i ewangelickie...

Pandemia, czyli czas poznawania prawdy o sobie - rozmawiamy o tym, jak doświadczenie izolacji obnaża i oczyszcza.

Książka Tomasza Terlikowskiego, to zachęta do sięgania po teksy, rozważania i modlitwy ludzi Kościoła, którzy w doświadczeniu cierpienia potrafili zwracać się do Boga i ufać Jego łasce.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Dobry tytuł

Dobry tytuł  

Być może niektórzy nie czytają, ale to tylko kwestia czasu. Wystarczy znaleźć dobry tytuł, by książka stała się przyjacielem! Dobry tytuł, to program o książkach i ich autorach. Omówienia, recenzje, wywiady, konkursy. Poszukiwania lektury dla każdego. Powieści, poradniki, przewodniki, teologia, historia, psychologia, książki dla dzieci. W świecie książek nikt nie będzie się nudził! Dominika Szczawińska - zapraszam!

Partnerzy audycji

Programy