107,6 FM

Bogusław Hutek: Jeśli rząd chce likwidować górnictwo, niech przedstawi plan

Jeśli rząd chce likwidować górnictwo, niech przedstawi plan, z którego będzie wynikać, co stanie się z ludźmi związanymi z górnictwem, gdzie znajdą miejsca pracy – apelował na antenie Radia eM Bogusław Hutek, szef górniczej Solidarności.

Gość „Rozmowy poranka” Radia eM pytany o obecną sytuację na kopalniach, wyjaśnił, że powoli wracają do pracy zakłady, gdzie wstrzymano wydobycie w związku z wykryciem skupisk koronawirusa. Wyraził wdzięczność górnikom za ciężką pracę mimo zagrożenia i podtrzymał zarzut, że takiej wdzięczności zabrakło ze strony rządzących krajem. Zwrócił też uwagę na to, że zdarzają się pojedyncze przypadki wrogości wobec rodzin górników w miejscach ich zamieszkania, wynikające z obawy przed zakażeniem.

Przewodniczący Sekcji Krajowej Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ „Solidarność” zauważył, że konieczna jest tzw. duża tarcza antykryzysowa, z której mogłyby skorzystać duże firmy, w tym m.in. Polska Grupa Górnicza. – Od decyzji rządu zależy, czy będzie dobrze, czy źle – mówił o przyszłości polskiego górnictwa Bogusław Hutek. Dodał, że trzeba o tym twardo rozmawiać i jeśli Unia Europejska i polski rząd chcą się pozbyć polskiego węgla, to niech rząd przedstawić konkretny plan w tej sprawie, żeby było o czym rozmawiać.

Cała "Rozmowa poranka":

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy