107,6 FM

Ile osób zgłosiło chęć głosowania korespondencyjnego?

Chęć głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich zgłosiło ponad 143 tys. osób; dane te nie uwzględniają wyborców z Warszawy - poinformował w srodę rzecznik PKW Tomasz Grzelewski.

We wtorek minął termin zgłaszania chęci głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich w kraju.

Rzecznik PKW poinformował w środę PAP, że taką chęć wyraziło ponad 143 tys. wyborców; zastrzegł jednak, że dane te nie uwzględniają wyborców z Warszawy.

Grzelewski przekazał, że w Krakowie chęć głosowania korespondencyjnego zgłosiło około 4 tys. wyborców, podobna liczba wyborców z Wrocławia chce zagłosować korespondencyjnie, zaś w Łodzi tą metodą będzie głosowało około 3 tys. wyborców.

W wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 28 czerwca 2020 r. każdy wyborca może głosować korespondencyjnie.

Wyborca podlegający w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych może zgłosić zamiar głosowania korespondencyjnego najpóźniej do 23 czerwca. Natomiast wyborca, który rozpocznie podleganie obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych po tym terminie (po 23 czerwca), może zgłosić ten zamiar najpóźniej do 26 czerwca.

« 1 »
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama