107,6 FM

Prof. Celina Olszak: Podniesienie poziomu cywilizacyjnego i jakości życia społeczeństwa to cel Uniwersytetu Ekonomicznego

Podniesienie poziomu cywilizacyjnego i jakości życia społeczeństwa to jeden z celów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach - deklarowała w Radiu eM prof. Celina Olszak, rektor elekt tej uczelni.

Wyboru prof. Celiny Olszak na funkcję rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach kolegium elektorów dokonało wczoraj (30.06). Jeden z pierwszych celów strategicznych, jakie zawarła w swoim programie nowa rektor, jest zbudowanie silnych zespołów naukowych, które realizować innowacyjne i ważne społecznie kierunki badań. Jak wyjaśniła, chodzi m.in. o propagowanie zdrowych modeli konsumpcji, czy badania nad digitalizacją naszego życia.

– Musimy być bardzo wrażliwi społecznie – zaznaczyła w „Rozmowie poranka” prof. Celina Olszak i dodała, że w realizacji celów, jakie stawia sobie jako rektor, pomoże jej bogate doświadczenie, nie tylko naukowe, ale też społeczne, humanitarne.

Odnosząc się do opublikowanego przez "Rzeczpospolitą" pod koniec roku 2019 rankingu wyższych uczelni ekonomicznych, w którym katowicki uniwersytet zajął 3. miejsce, rektor elekt powiedziała, że absolwentom uczelni bardzo sprzyja rynek pracy w fantastycznym regionie, w którym bardzo istotne jest poszanowanie dla pracy. Jak dodała, nadal zadaniem Uniwersytetu Ekonomicznego będzie budowanie elit, kapitału intelektualnego.

Cała "Rozmowa poranka":

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy