107,6 FM

28.06.2020 | Zawsze myśl o niebie

Sługa Boży ksiądz Jan Macha, śląski męczennik, kandydat na ołtarze.. a może po prostu Hanik, chłopak z sąsiedztwa, bliski święty. Książka Agnieszki Huf jest nie tylko rzetelnie przedstawioną historią śląskiego kapłana, to opowieść, która pozwala nam się z księdzem Machą zaprzyjaźnić, a wzruszenie towarzyszące lekturze powoduje, że Hanik zostanie na długo w naszych sercach.

28.06.2020 | Zawsze myśl o niebie  

Książka stanowi popularyzatorską opowieść o ks. Janie Masze. Czytelnik poznaje losy ks. Jana, począwszy od dzieciństwa (środowisko rodzinne i szkolne), przez czasy seminaryjne, okres posługi wikariuszowskiej w Rudzie Śląskiej oraz przez wiele miesięcy uwięzienia – aż po śmierć. Wplecione w rytm narracji fragmenty wspomnień, kazań i listów, pozwalają wniknąć w atmosferę tamtych czasów, ale przede wszystkim niejako od wewnątrz spojrzeć na osobowość ks. Jana, jego wybory, postawy i motywacje. Wśród nich szczególne miejsce zajmowała kwestia wiary – osobistej relacji z Jezusem, a także stopniowe dojrzewanie ks. Jana do męczeństwa, do oddania życia dla Chrystusa i braci.

Gościem tej części programu "Dobry Tytuł" jest Joanna Pakuza - redaktor książki. Rozmawiamy o lekcji historii, poszukiwaniu autorytetów i wzruszeniu towarzyszącemu lekturze.

Agnieszka Huf - autorka książki - o wydarzeniach poprzedzających spotkanie z księdzem Hanikiem i osobistych motywacjach do pracy nad książką.

Opowieść o wojennych latach księdza Jana Machy.

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Dobry tytuł

Dobry tytuł  

Być może niektórzy nie czytają, ale to tylko kwestia czasu. Wystarczy znaleźć dobry tytuł, by książka stała się przyjacielem! Dobry tytuł, to program o książkach i ich autorach. Omówienia, recenzje, wywiady, konkursy. Poszukiwania lektury dla każdego. Powieści, poradniki, przewodniki, teologia, historia, psychologia, książki dla dzieci. W świecie książek nikt nie będzie się nudził! Dominika Szczawińska - zapraszam!

Partnerzy audycji