107,6 FM

Alfred Bujara: „Solidarność” będzie walczyć o podniesienie standardów pracy w handlu

„Solidarność” będzie walczyć o podniesienie standardów pracy w handlu - zapowiedział w Radiu eM Alfred Bujara, przewodniczący Sekretariatu Krajowego Banków Handlu, i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność”.

Szef "Solidarności" handlowców podkreślił, że w ostatnich latach zmieniło się dużo na korzyść pracowników handlu, m.in. wprowadzono niedziele wolne od handlu, wzrosły też płace. Gość "Rozmowy poranka" wyraził za te zmiany wdzięczność prezydentowi Andrzejowi Dudzie. W najbliższym czasie związkowcy chcą walczyć o to, aby standardy pracy polskich pracowników handlu były zbliżone do zachodnioeuropejskich.

Alfred Bujara zwrócił też uwagę, że w I turze wyborów prezydenckich wielu handlowców nie wzięło udziału głosowaniu, ponieważ mieli 12-godzinne dyżury w sklepach. Tego dnia przypadała bowiem jedna z siedmiu niedziel handlowych w tym roku. Pracowało wtedy - według szacunków  przez niego przytoczonych - kilkaset tysięcy osób zatrudnionych w handlu. Szef sekcji handlowców powiedział, że część z nich zrezygnowała z dodatkowego wysiłku głosowania po kilkunastu godzinach pracy.

Alfred Bujara: "Solidarność" będzie walczyć o podniesienie standardów pracy w handlu
Radio eM
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy