107,6 FM

Piotr Kuczera: od Prezydenta Polski oczekujemy decentralizacji państwa

Od Prezydenta Polski oczekujemy decentralizacji państwa – powiedział w Radiu eM Piotr Kuczera, Prezydent Rybnika, Przewodniczący Śląskiego Związku Gmin i Powiatów.

Piotr Kuczera: od Prezydenta Polski oczekujemy decentralizacji państwa (9.07.2020)
Radio eM

Jak wyjaśnił gość Radia eM, obecnie w jego ocenie mamy proces recentralizacji, który obejmuje także zarządzanie finansami. Wyraził nadzieję na poprawę atmosfery w państwie, która – jak zaznaczył – opiera się na niezdrowej rywalizacji administracji państwowej i samorządowej.

Piotr Kuczera potwierdził, że przyszedł trudny czas dla instytucji kultury, które nie mają widzów, a więc i dochodów. Samorządowcy apelują więc o wsparcie państwowe.

Gość „Rozmowy poranka” zwrócił uwagę na obniżenie wpływów do kas gminnych z podatków. Powiedział, że na ocenę skutków obniżenia stawki PIT daje sobie czas do 30 września. Wypomniał władzom państwowym, że obniżając podatek nie zrekompensowały strat samorządom.

Pytany o sprawę wolnej od handlu niedzieli i poglądów na ten temat popieranego przez niego kandydata na Prezydenta RP Rafała Trzaskowskiego, Piotr Kuczera odesłał do samego Trzaskowskiego. Wczoraj (8.07) w „Rozmowie poranka” Alfred Bujara z „Solidarności” przypomniał, że Rafał Trzaskowski i jego partia, Platforma Obywatelska, opowiadali się przeciwko ograniczeniu handlu w niedziele. Piotr Kuczera powiedział, że on sam widzi wartość w wolnej niedzieli, ale należy zastanowić się, czego chce większość społeczeństwa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.