107,6 FM

Radosław Włoszek: Dla branży lotniczej najważniejsza jest odbudowa zaufania

Dla branży lotniczej najważniejsza jest odbudowa zaufania pasażerów – powiedział w Radiu eM Radosław Włoszek, Prezes Kraków Airport. Zaznaczył, że porty i linie lotnicze robią wszystko, aby na jak najwyższym poziomie zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne podróżnym.

Radosław Włoszek: Dla branży lotniczej najważniejsza jest odbudowa zaufania
Radio eM

Radosław Włoszek podkreślił, że cała branża lotnicza i turystyczna straciła miliardy euro i długo będzie odbudowywać swoją kondycję sprzed pandemii. Przypomniał, że Kraków Airport to olbrzymi zakład pracy, który jednego dnia stracił stronę przychodową. Ponieważ jednak lotnisko w Balicach obsługuje na co dzień lotnictwo wojskowe, a także Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, toteż ani na chwilę nie została wstrzymana jego operacyjności lotniska.

Jak powiedział prezes krakowskiego portu lotniczego, teraz oczekuje się na realizację rozporządzenia o wsparciu finansowym dla wszystkich polskich lotnisk. W Krakowie stawką jest utrzymanie miejsc pracy dla ok. 5 tys. zatrudnionych w porcie osób, a także ok. 50 tys. pracujących w otoczeniu lotniska. Z drugiej strony Kraków Airport patrzy przyszłościowo i 18 maja podpisał wartą 133 mln zł umowę na rozbudowę płyty postojowej. Radosław Włoszek zauważył, że odbyło się to symbolicznie w dniu 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II – patrona Kraków Airport.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..