107,6 FM

Mirosław Kurz: Jesteśmy gotowi, by powstrzymać wielką powódź

Jesteśmy gotowi, by powstrzymać wielką powódź - zapewniał w Radiu eM w imieniu Wód Polskich Mirosław Kurz, dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach.

Mirosław Kurz: Jesteśmy gotowi, by powstrzymać wielką powódź
Radio eM

Po oficjalnym otwarciu zbiornika Racibórz Dolny jesteśmy gotowi na powstrzymanie takiej fali powodziowej, jaka zalała Śląsk w 1997 roku - mówił gość "Rozmowy poranka". Zapewnił też, że pozostałe umocnienia przeciwpowodziowe w regionie są solidnie wykonane i sprawne. Cały czas trwają też inne wielkie inwestycje, które mają chronić przed powodziami.

Dyrektor Mirosław Kurz zwrócił uwagę na potrzebę rozsądnego gospodarowania wodą. Jak zaznaczył, w Polsce zbyt szybko transportuje się wodę opadową do morza, zamiast zatrzymywać ją w glebie lub w zbiornikach. Miasta z kolei są zabudowane w taki sposób, że deszczówkę wpuszcza się do rur, a te mają zbyt małe średnice. Efektem są zalania i podtopienia w miastach. Gość Radia eM pochwalił miasta za niekoszenie trawników, co pozwala zatrzymywać wodę w glebie.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy