107,6 FM

28.07.2020 | Świecki na ambonie?

- Głosimy Słowo Boże tam, gdzie nie docierają księża - mówi Karol Sobczyk, lider wspólnoty Głos na Pustyni.

Karol Sobczyk, Głos na Pustyni   Karol Sobczyk, Głos na Pustyni

- Zbawienie jest łaską, daną za darmo - te słowa zmieniły życie Karola  Sobczyka. O owocnym spotkaniu z ewangelikami, konieczności dialogu i współpracy, a także o formacji, studiowaniu Biblii i słuchaniu Ducha Świętego niezbędnych do tego, by głosić Ewangelię.

 Karol Sobczyk - założyciel i prezes Chrześcijańskiej Fundacji Głos na Pustyni, w ramach której podejmuje szereg działań na rzecz jedności, wzrostu i odnowy Kościoła. Psycholog, mówca, sekretarz Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej. W latach 2012-2017, również w ramach Sekretariatu, ściśle współpracował z abp Grzegorzem Rysiem. Od 2018 roku jest członkiem Rady ds. Dialogu Ekumenicznego i Międzyreligijnego Archidiecezji Krakowskiej. Wraz z żoną prowadzi Wspólnotę Głos na Pustyni, której członkowie od kilku lat ewangelizują i posługują modlitwą w całej Polsce.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Poniedziałek-Piątek, 21.00 - Boski wieczór

Poniedziałek-Piątek, 21.00 - Boski wieczór  

Lato to dla wielu czas nie tylko odpoczynku, ale i duchowych poszukiwań. W wakacyjne wieczory nasi goście - zakonnicy i świeccy - opowiedzą o swoich ścieżkach duchowych. Zaprezentują bogactwo duchowości obecnych w Kościele katolickim, oraz podzielą się tym jak odkrywają Boga w Biblii i jak Słowo Boże inspiruje ich na co dzień. Boski wieczór codziennie latem w Radiu eM. Od poniedziałku do piątku o godz. 21.00 zapraszają na zmianę Aneta Kuberska-Bębas i Dominika Szczawińska.

Programy