107,6 FM

Grażyna Witkowska: Spis powszechny jest obowiązkowy, a dane są bardzo potrzebne

Spis powszechny jest obowiązkowy, a dane są bardzo potrzebne - podkreśliła w Radiu eM Grażyna Witkowska, Zastępca Dyrektora Urzędu Statycznego w Katowicach. Za tydzień (01.09) rozpocznie się Powszechny Spis Rolny, a w przyszłym roku Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań.

Grażyna Witkowska: Spis powszechny jest obowiązkowy, a dane są bardzo potrzebne
Radio eM

Jak powiedziała Grażyna Witkowska, dane statystyczne wskazują, że sytuacja gospodarcza w woj. śląskim i całej Polsce w ujęciu rok do roku znacznie się pogorszyła, natomiast miesiąc do miesiąca nastąpiła pewna poprawa. Z optymizmem trzeba jednak poczekać na dane sierpniowe i z kolejnych kwartałów. Wyniki poszczególnych branż zależą bowiem od różnych czynników.

Zastępca Dyrektora US w Katowicach podkreśliła, że udział zarówno w Powszechnym Spisie Rolnym, jak i przyszłorocznym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań, jest obowiązkowy. Każdy zatem będzie miał obowiązek "spisać się" samodzielnie przez internet lub podać dande spisowe przez telefon. Dopiero ostatecznością będzie wizyta w gospodarstwie domowym rachmistrza spisowego. Oczekiwane jest samodzielne podanie prawdziwych danych, ponieważ wyniki spisów są podstawą np. wniosków o dotacje unijne, a także przygotowania wielu ustaw.

Spis rolny potrwa od 1 września do 30 listopada br. Z kolei Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań będzie się odbywał od początku kwietnia do końca czerwca przyszłego roku.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..