107,6 FM

Lesław Ordon: Rok szkolny powinien rozpocząć się 1 września

Rok szkolny powinien rozpocząć się 1 września - takie przekonanie wyraził Lesław Ordon, szef regionalnych struktur oświatowej Solidarności. Jego zdaniem w postulaty dotyczące działania szkół wkradło się za dużo polityki.

Lesław Ordon: Rok szkolny powinien rozpocząć się 1 września
Radio eM

Jak powiedział Przewodniczący Regionalnego Sekretariatu Nauki i Oświaty NSZZ „Solidarność” Regionu Śląsko-Dąbrowskiego, związkowcy z "Solidarności" stoją na stanowisku, że nie należy odkładać na później rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021. W ich opinii przepisy dotyczące nauki w okresie pandemii są dobre. Natomiast problemów w sfinansowaniu przygotowania szkół do rygorów sanitarnych nie wolno przerzucać na pracowników, powinny zostać rozwiązane między samorządami a rządem. Tym samym Solidarność nie podziela opinii Związku Nauczycielstwa Polskiego, który przekazał premierowi Mateuszowi Morawieckiemu 13 punktów, jakie powinny być zrealizowane, aby rok szkolny mógł rozpocząć się z początkiem września.

Lesław Ordon przyznał, że poziom nauczania w warunkach nauki zdalnej był różny i czasem pozostawiał sporo do życzenia. Teraz należy wyciągnąć z tego wnioski.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.