107,6 FM

Prof. Jan Klimek: Nie zmieniajmy ustaw, które dają biznesowi poczucie pewności

Nie zmieniajmy ustaw, które dają biznesowi poczucie pewności – apelował o to w Radiu eM prof. Jan Klimek, Prezes Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach.

Prof. Jan Klimek: Nie zmieniajmy ustaw, które dają biznesowi poczucie pewności
Radio eM

Prof. Jan Klimek zaznaczył, że Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach była dobrze przygotowana do czasu pandemii, ponieważ niedługo wcześniej przyjęła kilkuletnią strategię, w której były m.in. przewidziane działania w czasie kryzysowym.

Gość Radia eM pozytywnie ocenił działanie tarcz antykryzysowych, za pomocą których rząd finansowo wspierał przez ostatnie miesiące firmy zagrożone w kryzysie spowodowanym pandemią koronawirusa. Zauważył jednak, że rząd po prostu musiał taką pomoc zorganizować. Podkreślił, że pomoc, która początkowo była niewielka, potem wyraźnie wzrosła, co było zasługą także Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach. Izba bowiem na początku kryzysu apelowała do premiera o szybsze i skuteczniejsze wsparcie.

Prof. Klimek, który zasiada także w Radzie Dialogu Społecznego i w radzie nadzorczej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych podkreślił wysiłek urzędników, którzy obsługiwali programy pomocowe. Opowiedział się za podwyższeniem ich pensji, a przeciwko rządowym planom zwolnienia dużej liczby urzędników.

Prezes IRMSP wyraził optymizm co do przyszłości biznesu, ale zaznaczył, że pandemia jeszcze nie minęła, a warunkiem powodzenia jest m.in. powstrzymanie się przed zmianami przepisów, które regulują działalność gospodarczą, aby przedsiębiorcy czuli się bezpiecznie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy