107,6 FM

Stanisław Szwed: W walce ze skutkami pandemii rząd teraz stara się pomagać punktowo

W walce ze skutkami pandemii rząd teraz stara się pomagać punktowo - mówił w Radiu eM Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Stanisław Szwed: W walce ze skutkami pandemii rząd teraz stara się pomagać punktowo
Radio eM

Jak wyjaśnił wiceminister, pierwszy okres pandemii nasza gospodarka przeszła bardzo dobrze za sprawą rozwiązań wprowadzonych przez rząd, skierowanych do wszystkich grup. Teraz natomiast pomoc jest bardziej punktowa, właśnie powstaje Tarcza 5.0, skierowana do branży turystyczne. Jest też możliwość ponownego wprowadzenia zasiłku w przypadku zamknięcia przedszkola lub żłobka. Przyjęte ostatnio przepisy prawne dają możliwość ogłoszenia dodatkowego zasiłku rozporządzeniem Rady Ministrów, bez konieczności przeprowadzania całej ścieżki legislacyjnej.

Są też plany wpisania już po pandemii pracy zdalnej na stałe do kodeksu pracy.

Pytany o wsparcie dla ewentualnych tracących pracę górników w przypadku poważniejszej restrukturyzacji górnictwa, gość „Rozmowy poranka” podkreślił, że w zamian za likwidację jednego miejsca pracy musi powstawać nowe miejsce pracy. Bardzo pozytywnie ocenił działanie powstanie i działanie zespołu, w którym o przyszłości branży rozmawiają przedstawiciele rządu i górników.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.