107,6 FM

Stanisław Szwed: W walce ze skutkami pandemii rząd teraz stara się pomagać punktowo

W walce ze skutkami pandemii rząd teraz stara się pomagać punktowo - mówił w Radiu eM Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Stanisław Szwed: W walce ze skutkami pandemii rząd teraz stara się pomagać punktowo
Radio eM

Jak wyjaśnił wiceminister, pierwszy okres pandemii nasza gospodarka przeszła bardzo dobrze za sprawą rozwiązań wprowadzonych przez rząd, skierowanych do wszystkich grup. Teraz natomiast pomoc jest bardziej punktowa, właśnie powstaje Tarcza 5.0, skierowana do branży turystyczne. Jest też możliwość ponownego wprowadzenia zasiłku w przypadku zamknięcia przedszkola lub żłobka. Przyjęte ostatnio przepisy prawne dają możliwość ogłoszenia dodatkowego zasiłku rozporządzeniem Rady Ministrów, bez konieczności przeprowadzania całej ścieżki legislacyjnej.

Są też plany wpisania już po pandemii pracy zdalnej na stałe do kodeksu pracy.

Pytany o wsparcie dla ewentualnych tracących pracę górników w przypadku poważniejszej restrukturyzacji górnictwa, gość „Rozmowy poranka” podkreślił, że w zamian za likwidację jednego miejsca pracy musi powstawać nowe miejsce pracy. Bardzo pozytywnie ocenił działanie powstanie i działanie zespołu, w którym o przyszłości branży rozmawiają przedstawiciele rządu i górników.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..