107,6 FM

Dr Tadeusz Urban: Dobrze, że to lekarze będą decydowali w sprawach osób zakażonych COVID-19

Dobrze, że to lekarze będą decydowali w sprawach osób zakażonych COVID-19, a nie w sposób administracyjny inspekcja sanitarna - powiedział w Radiu eM dr Tadeusz Urban, prezes Śląskiej Izby Lekarskiej.

Dr Tadeusz Urban zaznaczył, że lekarze z uwagą przyglądają się strategii walki z COVID-19 wprowadzoną od ostatniego weekendu przez Ministerstwo Zdrowia. Dodał, że oczekują na ich doprecyzowanie. – Dobrze, że nie będą królowały decyzje administracyjne – zauważył. Wczoraj (7.09) lekarze rodzinni osiągnęli porozumienie z ministrem zdrowia, zgodnie z którym decyzje o skierowaniu na testy koronawirusowe mogą zapaść po konsultacji zdalnej, a nie koniecznie po wizycie pacjenta w gabinecie lekarskim.

Gość „Rozmowy poranka” Radia eM również pozytywnie ocenił zastąpienie szpitali jednoimiennych nowym rozwiązaniem, według którego w kilku szpitalach wielospecjalistycznych w Polsce wydzielono specjalne strefy do leczenia zakażonych koronawirusem. Zwrócił uwagę, że dzięki temu do normalnej pracy będzie mogło wrócić wielu medyków dotąd oddelegowanych do szpitali jednoimiennych, w których jednak nie mieli zbyt wielu obowiązków.

Prezes Śląskiej Izby Lekarskiej podkreślił znaczenie szczepień przeciwko grypie. Wyjaśnił, że zaszczepieni bądź nie chorują na grypę, bądź przechodzą ją znacznie łagodniej, co ułatwi jesienią wyselekcjonowanie chorych z podejrzeniem SARS-CoV-2.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.