107,6 FM

Ppłk Piotr Wielogórski: Żołnierze 13. ŚBOT będą budować szpital tymczasowy i Regionalne Centrum Pobrań

Żołnierze 13.Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej będą budować szpital tymczasowy i Regionalne Centrum Pobrań - potwierdził na antenie Radia eM ppłk Piotr Wielogórski, z-ca dowódcy 13. ŚBOT.

Śląscy terytorialsi otrzymali od wojewody śląskiego zadanie wsparcia logistycznego tworzenia tymczasowego szpitala antycovidowego w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach - powiedział ppłk Piotr Wielogórski. Podkreślił, że żołnierze WOT od początku epidemii współdziałają z innymi służbami w niesieniu pomocy.

W ostatni piątek (30.10) żołnierze WOT zostali w trybie alarmowym wezwani do stawienia się do godz. 15 w jednostkach. W skali kraju zgłosiło się 84% wszystkich terytorialsów. Jak wyjaśnił z-ca dowódcy 13. ŚBOT, z tego obowiązku zwolnione były niektóre grupy, m.in. ci, którzy już pracują w służbie zdrowia, a także kierowcy komunikacji publicznej. W czasie weekendu żołnierze przechodzili przeszkolenie. Teraz będą podejmować w szpitalach zadania wstępnej segregacji pacjentów, tzw. triażu. Oczywiście będą łączyć te zadania z normalną codzienną pracą zawodową.

Cała "Rozmowa poranka":

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.