107,6 FM

Abp Wiktor Skworc: Kościoły powinny pozostać otwarte

Kościoły powinny pozostać otwarte w naszym kraju - powiedział w Radiu eM abp Wiktor Skworc, odnosząc się do najnowszych rygorów sanitarnych i możliwości ogłoszenia "kwarantanny narodowej".

Jak podkreślił metropolita katowicki, świątynie powinny być dostępne, jeśli nawet nie dla sprawowania Mszy św. z wiernymi, to przynajmniej dla indywidualnej modlitwy. Zaapelował też o wstępowanie do kościołów na indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu. Zaznaczył, że w okresie ograniczonego dostępu do świątyń odradza się Kościół domowy. Zachęcał też do korzystania z internetowych transmisji Mszy św. z własnych parafii i do codziennej wspólnotowej modlitwy o godz. 20.30, zakończonej Apelem Jasnogórskim.

Abp Wiktor Skworc wyraził przekonanie, że przestrzeganie zarządzeń sanitarnych jest postawą patriotyczną.

Pasterz lokalnego Kościoła zachęcał do świadomego przeżywania XII Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który przypada w niedzielę (8.11), a także do lektury encykliki papieża Franciszka „Fratelli tutti”, w której znajdziemy odpowiedzi na pytania, które rodzą się w obliczu społecznych niepokojów w Polsce.

"Rozmowa poranka" do posłuchania:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..