107,6 FM

Mikołaj Konstanty: Mam nadzieję, że wkrótce będziemy chodzić na szczepienia do apteki

Mam nadzieję, że wkrótce będziemy chodzić na szczepienia do apteki - powiedział w Radiu eM dr n.farm. Mikołaj Konstanty, prezes Śląskiej Izby Aptekarskiej.

Mikołaj Konstanty: Mam nadzieję, że wkrótce będziemy chodzić na szczepienia do apteki (12.11.2020)
Radio eM

Dr Mikołaj Konstanty podkreślił, że w krajach, gdzie szczepienia wykonują farmaceuci w aptekach, wyszczepialność  jest znacznie wyższa niż w Polsce. Podkreślił, że trwają rozmowy z rządem na temat koszyka świadczeń, jakich mogliby udzielać farmaceuci. Mają być zawarte w przygotowywanej ustawie o zawodzie farmaceuty.

Gość „Rozmowy poranka” Radia eM wyraził zadowolenie z informacji o opracowaniu przez firmę Pfizer szczepionki przeciwko COVID-19, ale zastrzegł, że rodzi się szereg pytań na temat jej dystrybucji i aplikowania. M.in. wyzwaniem jest przechowywanie jej w bardzo niskiej temperaturze (ok. –80ºC).

Prezes Śląskiej Izby Aptekarskiej przyznał, że na rynku brakuje szczepionki przeciwko grypie. Podkreślił, że to nie apteki, ale Ministerstwo Zdrowia kupuje szczepionki. Dodał też, że w tym roku zainteresowanie szczepionką jest wśród pacjentów większe, stąd potrzeba wciągnięcia wniosków na przyszłość i kontraktowania większej ilości tego preparatu.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..