107,6 FM

Adam Neumann: W wielu miastach zgasną światła w proteście przeciwko polityce rządu

W wielu miastach zgasną światła w proteście przeciwko polityce rządu – zapowiedział na antenie Radia eM prezydent Gliwic, Adam Neumann. Akcja #TylkoCiemność potrwa dziś (1.12) od 17.00 do 18.00.

Adam Neumann: W wielu miastach zgasną światła w proteście przeciwko polityce rządu
Radio eM

– Ostatnia ustawa przelała czarę goryczy samorządowców – przekonywał prezydent Gliwic, odnosząc się do przyjętej przez Sejm, a procedowanej w Senacie ustawy, która podwyższa limit umożliwiający podatnikom prowadzącym działalność gospodarczą opodatkowanie w formie ryczałtu. To powoduje – jak wyjaśnił – że podatki trafią wprost do kasy państwowej, a nie będą w nich miały udziałów samorządy.

– Trzeba solidarnie ponosić koszty kryzysu – mówił gość „Rozmowy poranka” – ale ta ostatnia ustawa powoduje, że rząd zyskuje a samorządy tracą. Dlatego w Senacie powstał inny projekt ustawy, przewidujący znacznie większe dochody samorządów z podatku PIT i CIT. Jak podkreślił Adam Neumann, z jego inicjatywy Śląski Związek Gmin i Powiatów zaapelował do parlamentarzystów, także z PiS, aby poparli ten projekt.

Tymczasem dziś nastąpi w wielu miastach wyłącznie świateł w niektórych miejscach publicznych na godzinę. Według prezydenta Gliwic do akcji przystąpiło ponad 100 miast. Symboliczne wyłączanie świateł ma pokazać – jak wyjaśnił –że jednym z pierwszych działań oszczędnościowych w miastach może być w przyszłości właśnie wyłączanie świateł.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy