107,6 FM

Krzysztof Spyra: Śląskim Pakietem dla Gospodarki udało się wesprzeć m.in. gastronomię i turystykę

Śląskim Pakietem dla Gospodarki udało się wesprzeć m.in. gastronomię i turystykę – ocenił na antenie Radia eM Krzysztof Spyra, dyrektor Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości, które realizowało jeden z pięciu filarów tego pakietu.

Krzysztof Spyra: Śląskim Pakietem dla Gospodarki udało się wesprzeć m.in. gastronomię i turystykę
Radio eM

Jak wyjaśnił dyrektor Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości, dzięki błyskawicznej decyzji marszałka Jakuba Chełstowskiego i władz województwa śląskiego i dzięki bardzo szybkim negocjacjom z Unią Europejską udało się już w kwietniu ogłosić konkurs na wsparcie finansowe dla przedsiębiorców na zupełnie nowych warunkach. Zrezygnowano z kryterium innowacyjności, dzięki czemu można było wesprzeć takie „tradycyjne” branże jak gastronomia, czy hotelarstwo. Udało się też wygospodarować więcej środków, dzięki czemu z początkowego miliarda złotych kwota wsparcia udzielanego przez samorząd wojewódzki urosła do 1,4 mld zł.

Gość Radia eM zwrócił uwagę, że choć priorytetem była ochrona miejsc pracy, to jednak 2/3 wniosków o wsparcie finansowe dotyczyły kosztów inwestycyjnych. Podkreślił też, że wciąż trwa rozpatrywanie wniosków w czwartej rundzie pomocy dla sektora MŚP. Na rozstrzygnięcie czeka ok. 1500 takich wniosków. Środki będą wypłacane przez najbliższe dwa lata.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy