107,6 FM

Dr Maciej Hamankiewicz: Jestem zdecydowanym orędownikiem tego, żeby się szczepić

- Jestem zdecydowanym orędownikiem tego, żeby się szczepić, gdy szczepionka na COVID-19 będzie już zarejestrowana - mówił w Radiu eM dr Maciej Hamankiewicz, ordynator oddziału o profilu zakaźnym w katowickim szpitalu św. Elżbiety.

- Modlę się o to, by szczepionka jak najszybciej weszła do użytku - przyznał dr Hamankiewicz. Naszego gościa pytaliśmy m.in. o wątpliwości wielu osób związane z krótkim czasem przygotowania szczepionki. - Jeżeli nawet przyjęcie szczepionki miałoby nieść ze sobą jakiekolwiek ryzyko, to jest ono o wiele mniejsze niż ryzyko zetknięcia się z tym wirusem - stwierdził lekarz.  

Dr Hamankiewicz pytany był również o sytuację na swoim oddziale. - Wydaje się, że w tej chwili pacjentów jest mniej. Nie ma potrzeby przygotowywania kolejnych pomieszczeń. Mamy stabilną liczbę chorych, ale w znacznie cięższym stanie - dodał nasz gość.  

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy