107,6 FM

Piotr Hanusek: Najwyższy czas, aby otworzyć stoki i hotele

Najwyższy czas, aby otworzyć stoki i hotele – powiedział w Radiu eM Piotr Hanusek, wiceprezes oddziału śląskiego Polskiej Izby Turystyki. Podkreślił, że branża turystyczna oczekuje uproszczenia procedur dostępu do pomocy publicznej.

Jak wyjaśnił Piotr Hanusek, kłopoty branży turystycznej dotyczą nie tylko touroperatorów, czy hotelarzy, ale także m.in. przewoźników, którzy poza przewozami turystycznymi dowozili także w normalnych warunkach dzieci do szkół.

Szef śląskiego oddziału PIT zauważył, że do lata raczej nie zostanie zaszczepiona przeciw COVID-19 większość tych osób, które stanowią trzon klientów firm turystycznych. To stawia pod znakiem zapytania cały sezon. Z drugiej strony podkreślił, że już teraz część firm, np. gastronomia, otwiera swoje lokale nie bacząc na oficjalne obostrzenia, zakładając, że są one niezgodne z prawem, ponieważ nie zostały wprowadzone ustawą.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy