107,6 FM

Bp Adam Wodarczyk: Święto Ofiarowania Pańskiego dokonuje się każdego dnia w naszym życiu

Święto Ofiarowania Pańskiego dokonuje się każdego dnia w naszym życiu, każdego dnia Bóg przychodzi do nas w Jezusie Chrystusie, aby znaleźć miejsce w sercach – powiedział bp Adam Wodarczyk w Radiu eM, zapowiadając zbliżające się święto (2.02).

Biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej podkreślił, że Bóg przychodzi też na co dzień w drugim człowieku, w którym możemy też rozpoznać oblicze Boga. Przypomniał, że podkreśla to w sowim nauczaniu szczególnie papież Franciszek, mówiąc o dostrzeganiu osób cierpiących i opuszczonych. W pandemii uświadomienie potrzeby otwierania się na innych jest nam wszystkim bardzo potrzebne – zaznaczył.

Wprowadzając w obchody Dnia Życia Konsekrowanego bp Adam Wodarczyk przypomniał o tym, że osoby życia konsekrowanego są dla nas znakiem eschatologicznym, podkreślił znaczenie ich pokornej służby. Jak zauważył, w archidiecezji katowickiej jest m.in. ok. 800 sióstr zakonnych i ok. 200 kapłanów zakonników.

Bp Adam zaprosił też osoby konsekrowane do udziału w Mszy Św. w katowickiej katedrze we wtorek (2.02) o godz. 12.00.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy