107,6 FM

4.02.2021 | Wielkie tejemnice arcydzieł sztuki

Widzimy, to co wiemy - mawiają historycy sztuki. Co jednak zrobić, gdy do czynienia mamy z tajemnicami, z ukrytymi treściami i zagadkami? By je dostrzec w arcydziełach trzeba rozwiązać niejedną łamigłówkę, czasem zamienić się w detektywa.

Joanna Łenyk-Barszcz i Przemysław Barszcz dzielą się z czytelnikiem swoją detektywistyczną pasją. Podejrzliwie podchodzą do arcydzieł, nie dowierzają twórcom, którzy często w swych dziełach ukrywają przed nami tajemnice. Przykład? Przepływy turbulentne uwiecznione na obrazach Van Gogha, które fizycy odkryli kilkadziesiąt lat po śmierci malarza.

Czemu służyły gigantyczne naskalne malowidła odnalezione w australijskich jaskiniach? Co wywołało tajemnicze wizje Hieronima Boscha? Jaką enigmę ukrył Pieter Breughel w swojej najsłynniejszej Wieży Babel? Skąd gigantyczna ważka na obrazie Józefa Mehoffera? Miedzy innymi na te pytania znajdziemy odpowiedź w książce "Wielkie sekrety arcydzieł sztuki".

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Dobry tytuł

Dobry tytuł  

Być może niektórzy nie czytają, ale to tylko kwestia czasu. Wystarczy znaleźć dobry tytuł, by książka stała się przyjacielem! Dobry tytuł, to program o książkach i ich autorach. Omówienia, recenzje, wywiady, konkursy. Poszukiwania lektury dla każdego. Powieści, poradniki, przewodniki, teologia, historia, psychologia, książki dla dzieci. W świecie książek nikt nie będzie się nudził! Dominika Szczawińska - zapraszam!

Partnerzy audycji