107,6 FM

Ewa Bogusz-Moore: NOSPR, mimo pandemii, od początku sezonu ani razu nie przestała koncertować

– NOSPR, mimo pandemii, od początku sezonu, czyli od października ub. roku, ani razu „nie stanęła” – mówiła w Radiu dyrektor tej instytucji Ewa Bogusz-Moore. – Nasza publiczność była z nami – dodała. Od piątku (12.02) koncerty znów będą odbywać się z publicznością.

Jak wyjaśniła Ewa Bogusz-Moore, NOSPR ma stabilne finansowanie z trzech źródeł: miasta Katowice, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polskiego Radia. Ponadto, w przeciwieństwie do wielu innych ważnych europejskich instytucji, skupionych wraz z NOSPR w European Concert Hall Organisation, katowicka placówka ma środki na pensje pochodzące z dotacji, podczas gdy u innych duża część budżetów pochodzi z wpływów z biletów.

W  najbliższy piątek (12.02) odbędzie się pierwszy od dawna koncert z udziałem publiczności. W związku z rygorami sanitarnymi jętych może być połowa miejsc. Jak powiedziała dyrektor Ewa Bogusz-Moore, NOSPR opracował jeszcze w październiku symulacje, jak może funkcjonować obsługa widowni w wariantach 25% lub 50% zajętości widowni. Na najbliższym koncercie spodziewani są przede wszystkim posiadacze biletów abonamentowych. Dział Widowni skontaktował się z każdym z nich, aby ustalić w jakiej konfiguracji przydzielić im miejsca na Sali, by nie rozdzielać osób, które przyjdą razem.

– Technologia zostanie z nami po pandemii – podkreśliła pani dyrektor, dodając, że również najbliższy koncert walentynkowy (14.02) będzie odbywał się jednocześnie dla publiczności na sali i dla internautów.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy