107,6 FM

Halina Bieda: Samorządy muszą być zaproszone do rozmów o przyszłości Śląska i górnictwa

Samorządy muszą być zaproszone do rozmów o przyszłości Śląska i górnictwa - powiedziała z naciskiem w Radiu eM Halina Bieda, senator KO, członek Platformy Obywatelskiej, zaznaczając, że samorządy nie biorą udziału w negocjacjach na temat umowy społecznej.

Halina Bieda wyraziła przekonanie, że w samorządach zrodziło się wiele ciekawych pomysłów, jak poradzić sobie z wyzwaniami czasu transformacji, z bezrobociem itp. Dlatego koniecznie do rozmów trzeba włączyć samorządy.

Pani senator wyjaśniła, że radni Koalicji Obywatelskiej w sejmiku województwa śląskiego wystąpili z wnioskiem o zwołanie nadzwyczajnej sesji sejmiku, ponieważ chcą uzyskać informację na temat przygotowania Planu Sprawiedliwej Transformacji dla województwa śląskiego. Tymczasem, jak dotąd, żadnych konkretnych informacji na ten temat nie mają. W jej opinii także przedstawiciele Zjednoczonej Prawicy nie mają wiedzy na temat np. Funduszu Sprawiedliwej Transformacji i Fundusz Odbudowy po pandemii, a są to bardzo ważne kwestie finansowe dla regionu. Halina Bieda zaznaczyła, że w sejmiku powstała doraźna komisja ds. transformacji regionu.

– To jest chyba podstawowy problem, że nic nie wiemy – powiedziała goszcząca w „Rozmowie poranka” senator Koalicji Obywatelskiej. Poinformowała, że 3 marca odbędzie się spotkanie zespołu, który tworzą wszyscy senatorowie woj. śląskiego z wiceministrem Arturem Soboniem i ministrem Michałem Kurtyką, a także być może z kimś z ministerstwa aktywów państwowych. – Tylko wtedy, jeśli te trzy resorty są razem, możemy dowiedzieć się jaka jest rzeczywistość – podkreśliła pani senator.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.