107,6 FM

Bp Marek Szkudło przypomina o potrzebie służby innym

O potrzebie służby innym przypomniał bp Marek Szkudło na antenie Radia eM. Podkreślił, że wpisuje się w nią diakonat, którego święcenia przyjmie jutro 8 alumnów WŚSD.

Biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej zwrócił uwagę, że diakonat to właśnie służba w Kościele i że Jezus o sobie samym mówił jako o słudze. Przypomniał, że te treści przypomina nam Wielki Post i czytania biblijne tego okresu.

Święcenia diakonatu zostaną jutro (27.02) udzielone ośmiu alumnom Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego. Uroczystości będą miały miejsce w trzech świątyniach jednocześnie: w Katowicach – Murckach, Chorzowie Batorym i Rudzie Śląskiej – Bykowinie.

Bp Marek Szkudło zwrócił też uwagę na potrzebę wsparcia dla misjonarzy w postaci zarówno datków materialnych, jak i modlitwy oraz postu. Najbliższa niedziela (28.02), nazwana Ad Gentes, jako II niedziela Wielkiego Postu jest tradycyjnie obchodzona w Polsce jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

W „Rozmowie poranka” Radia eM bp Marek zachęcił też do wytrwałości w modlitwie za tych, których dotknęły skutki pandemii, a także w intencji jej ustania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy