107,6 FM

Urszula Bauer: Edukacja przez rok w pandemii nie wyglądała tak źle, jak się nieraz przedstawia

Edukacja przez rok w pandemii nie wyglądała tak źle, jak się nieraz przedstawia - oceniła w Radiu eM Urszula Bauer, Śląski Kurator Oświaty. Przypomniała, że właśnie mija rok (12.03) od pierwszego zawieszenia zajęć szkolnych z powodu pandemii.

Jak powiedziała Urszula Bauer, Śląskie Kuratorium Oświaty od początku monitorowało stan zdalnego nauczania. Przeprowadzono też ankietę wśród rodziców w woj. śląskim. Spłynęły 64 tys. odpowiedzi. – Generalnie rodzice bardzo dobrze oceniali organizację nauki zdalnej – powiedziała pani kurator. Dodała, że oczywiście zdarzały się sytuacje niepokojące, na które na bieżąco reagowano.

Teraz jednym z wyzwań dla oświaty jest wychowanie fizyczne. Urszula Bauer podkreśliła, że Ministerstwo Edukacji i Nauki wraz z Akademią Wychowania Fizycznego przygotowuje „Program wspomagający uczniów po pandemii”, który od kwietnia do grudnia obejmie szkoleniami nauczycieli wychowania fizycznego, by pomogli „rozruszać” uczniów po powrocie z kształcenia zdanego.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy