107,6 FM

Ks. Wojciech Bartoszek: Nie idziemy nawracać, idziemy dawać nadzieję i miłość

Potrzebni są kapelani, potrzebne są sakramenty, modlitwa i dodawanie nadziei - podkreśla krajowy duszpasterz Apostolstwa Chorych ks. Wojciech Bartoszek. W szpitalu tymczasowym w MCK w Katowicach posługujący kapelani mają coraz mniej czasu - coraz więcej ludzi czeka na pomoc.

- Od początku funkcjonowania szpitala tymczasowego w MCK w Katowicach posługują w nim kapelani ks. Wojciech Bartoszek i ks. Marcin Niesporek. Ponieważ sytuacja staje się coraz trudniejsza dołączają do nich kolejni kapłani. - Raz na trzy dni udaje nam się podejść do każdego pacjenta. Codziennie jesteśmy na oddziale intensywnej terapii - mówi ks. Wojciech Bartoszek. Na księży, na komunię, rozmowę i spowiedź ludzie czekają. W rozmowie o tym, jak wygląda kontakt z pacjentami, czego najbardziej potrzebują i jakie są znaki nadziei. - Nie przychodzimy do szpitala nawracać, nie to jest naszym celem, idziemy dawać nadzieję i miłość. Każdy pogląd pacjenta szanujemy, również krytykę wobec Kościoła - podkreśla ksiądz Bartoszek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy