107,6 FM

T. Zjawiony: Szczepić pracowników będą silne firmy, które nie chcą zatrzymywać produkcji

Zdaniem Tomasza Zjawionego większym wyzwaniem jest ograniczona liczba dawek szczepionki dostępnych na rynku, niż organizacja punktów, w których można ją podawać.

Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w rozmowie z radiem eM przyznał, że biznes w szczepieniach widzi szansę na powrót do swobodnego prowadzenia działalności. – Im więcej punktów szczepień, tym większa liczba osób zdecyduje się na to szczepienie. Rozmawia się o paszportach covidowych, które będą umożliwiały przemieszczanie się pomiędzy państwami, znosiły kwarantannę czy konieczność wymazywania się. To będzie jeden z głównych powodów, dla których biznes będzie się szczepił. W tej chwili radzimy sobie w narzędziach on-line, ale zdajemy sobie sprawę, że nie jest to esencja prowadzenia biznesu, to relacje i kontakty budują zaufanie – mówił gość „Rozmowy poranka”. – Trzeba jeszcze dookreślić, co z rodzinami pracowników czy obcokrajowcami pracującymi z firmach – dodał.

Tomasz Zjawiony zauważył również, że spora grupa przedsiębiorstw opracowuje strategię na czas po pandemii, który dla wielu podmiotów w pierwszych chwilach będzie równie trudny.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy