107,6 FM

A. Neumann: Zaskarżymy decyzję wojewody, w czwartek przedłożę Radzie Miasta uchwałę w tej sprawie

Chodzi o zablokowaną przez nadzór prawny wojewody śląskiego uchwałę Rady Miasta w sprawie dopłat do rachunków za ogrzewanie dla mieszkańców, którzy wymieniają węglowe kotły grzewcze – Gliwicki Program Osłonowy.

Prezydent Gliwic w rozmowie z radiem eM wyraził ubolewanie z powodu decyzji wojewody. – Postanowiłem zaproponować gliwickim radnym, abyśmy zaskarżyli to rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody śląskiego do Sądu Administracyjnego, przysługuje nam takie prawo. Stąd na najbliższej sesji, która odbędzie się w przyszły czwartek przedłożę projekt uchwały wyrażającej zgodę miasta na zaskarżenie tej decyzji – powiedział prezydent Adam Neumann.

Program ma zachęcić do wymiany pieców osoby, które obawiają się, że spowoduje to wzrost rachunków np. za gaz czy prąd. – Ma pomagać i wyrównywać te koszty zwiększone. Ten nasz program przygotowywaliśmy do roku 2027 – dodał prezydent.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy