107,6 FM

18.05.2021 | Święty Ojciec Dominik de Guzman - Apostoł Prawdy

Osiemset lat to bardzo dużo i zarazem niewiele. Taki wniosek nasuwa się z rozmowy o aktualności założyciela zakonu kaznodziejów. W rocznicę urodzin świętego Dominika zaprasza na spotkanie z pełnym pasji historykiem badającym dzieje średniowiecznych świętych Piotrem Stefaniakiem - autorem książki "Św. Ojciec Dominik de Guzman - Apostoł Prawdy".

 

Czy święci się starzeją, czy są ponadczasowi? Czy badania historyczne zbliżają do żywego człowieka? Czy autor książki w swojej pracy doświadcza tajemnicy świętych obcowania?

Czy wyzwania przed jakimi w XIII w. stawał św. Dominik są podobne do tych, które stoją przed wierzącymi dzisiejszych czasów?

"Książka Święty Ojciec Dominik de Guzman – Apostoł Prawdy jest jubileuszową pamiątką, albumem o wielkim świętym średniowiecza, człowieku, który choć zmarł osiem stuleci temu, może być Patronem naszych czasów. Święty Dominik był jednym z filarów, na którym oparła się wielka odnowa Kościoła w XIII w. Jednak jego duchowe przesłanie oraz pragnienie, by wszystkich prowadzić ku Chrystusowi, nie straciło nic ze swojej aktualności – jest ważne również teraz – zwłaszcza w obliczu problemów, przed jakimi staje współczesny Kościół.

Żar miłości z jaką działał, jego apostolski zapał, modlitwa wstawiennicza („Panie, co się stanie z grzesznikami?”), jego pochylenie się nad człowiekiem, zwłaszcza zagubionym, poranionym i pędzącym na manowce, nadal przemawia i inspiruje. Apostolska pasja, z jaką działał Dominik przyciągała wątpiących oraz poszukujących Prawdy. Może być ona wzorem także dla jego współczesnych naśladowców. Niech zatem ten album, opowiadający o Świętym Dominiku – o tym, jak żył, jak głosił i jak kochał – będzie impulsem i natchnieniem, by pójść jego śladami."

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Dobry tytuł

Dobry tytuł  

Być może niektórzy nie czytają, ale to tylko kwestia czasu. Wystarczy znaleźć dobry tytuł, by książka stała się przyjacielem! Dobry tytuł, to program o książkach i ich autorach. Omówienia, recenzje, wywiady, konkursy. Poszukiwania lektury dla każdego. Powieści, poradniki, przewodniki, teologia, historia, psychologia, książki dla dzieci. W świecie książek nikt nie będzie się nudził! Dominika Szczawińska - zapraszam!

Partnerzy audycji