107,6 FM

1.06.2021 | Recepta na książke dla dziecka?

Beata Kołodziej autorka książek, wierszy, bajek i opowiadań - głównie dla dzieci, ale także o tematyce kobiecej i budowaniu dobrych relacji. Pisze również teksty piosenek i scenariusze, reżyseruje. Opublikowała dotąd ponad 80 książek. Od wielu lat promuje głośne czytanie dzieciom i wspiera czytelnictwo. W 2008 r. otrzymała medal fundacji "Cała Polska czyta dzieciom", a w 2015 r. Rada Języka Polskiego PAN przyznała jej zaszczytny tytuł Ambasadora Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej. Dziś pomoże nam sporządzić receptę na książkę dla dzieci.

 

 

Zacznijmy do błędów - dlaczego tak łatwo kupić kiepską książkę, jakie pułapki czyhają na nas w książkach dla najmłodszych, czego uczy kiepska książka?

Wierszowane historyjki o wesołych zwierzakach zawarte w książeczce "Cudaczek Zmyślaczek" powstały dzięki wnukom pani Beaty Kołodziej.

Tak powstał Cudaczek Zmyślaczek, którego czytanie dziecku na głos i wspólne deklamowanie jest dla rodziców i opiekunów jedną z najlepszych metod zacieśniania więzi z dziećmi. Obok umacniania wzajemnej bliskości, wiersze z Cudaczka Zmyślaczka: rozwijają wyobraźnię dziecka, jego wiedzę i zasób słów, budują w dziecku wiarę w siebie, wywołują pozytywne emocje, bawią, wzruszają i śmieszą.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Dobry tytuł

Dobry tytuł  

Być może niektórzy nie czytają, ale to tylko kwestia czasu. Wystarczy znaleźć dobry tytuł, by książka stała się przyjacielem! Dobry tytuł, to program o książkach i ich autorach. Omówienia, recenzje, wywiady, konkursy. Poszukiwania lektury dla każdego. Powieści, poradniki, przewodniki, teologia, historia, psychologia, książki dla dzieci. W świecie książek nikt nie będzie się nudził! Dominika Szczawińska - zapraszam!

Partnerzy audycji