107,6 FM

Mikołaj Konstanty: Zainteresowanie stworzeniem punktów szczepień w aptekach jest bardo duże

– Zainteresowanie stworzeniem punktów szczepień w aptekach jest bardo duże – powiedział w Radiu eM dr Mikołaj Konstanty, Prezes Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej. Wkrótce takie szczepienia się rozpoczną. Nie każda apteka jednak będzie w stanie podjąć to zadanie.

Jak powiedział dr Mikołaj Konstanty, od kilku dni apteki składają w Narodowym Funduszu Zdrowia stosowne dokumenty i przygotowują swoje lokale do wydzielenia punktu szczepień. Przeszkolenie uprawniające do szczepienia przeszło w Polsce 9 tysięcy farmaceutów.

Gość „Rozmowy poranka” podkreślił, że nie każda apteka ma odpowiednie warunki lokalowe, brakuje też samych farmaceutów, którzy będą przecież musieli obsłużyć zarówno klientów apteki, jak i szczepionych pacjentów. Dla aptek kontrakt z NFZ będzie jednak finansowym wsparciem w sytuacji, kiedy marże na leki są bardzo niskie, powodując, że apteki stają się nierentowne i ich liczba się zmniejsza – argumentował dr Konstanty.

Prezes Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej zwrócił też uwagę, że tylko niespełna 6% światowej populacji zostało zaszczepione przeciwko COVID-19, a to powoduje, że wirus może nadal mutować i cała akcja szczepień w krajach europejskich może zostać obrócona wniwecz.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy