107,6 FM

Abp Wiktor Skworc: Latem starajmy się nawiedzać nasze sanktuaria

– Latem starajmy się nawiedzać nasze sanktuaria – zaapelował abp Wiktor Skworc na antenie Radia eM. Zachęcił, by po trudnym okresie pandemii, odwiedzić w czasie wakacji także bliskie sanktuaria, m.in. w Piekarach Śląskich, Rudach Raciborskich, czy na Górze św. Anny.

Metropolita katowicki przypomniał, że najbliższy wtorek (29.06), uroczystość św. św. apostołów Piotra i Pawła, będzie dniem szczególnej modlitwy za papieża Franciszka. Zapowiedział odprawienie Mszy św. w jego intencji w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach, a jednocześnie zachęcił do takiej modlitwy indywidualnej w poszczególnych parafiach.

Arcybiskup podziękował nauczycielom, wychowawcom, katechetom, rodzicom za wysiłek przekazywania wiedzy w kończącym się roku szkolnym. Podkreślił, że lato to czas przeżywania rekolekcji w różnych grupach. – W naszej archidiecezji czas wakacyjny jest czasem bardzo intensywnej pracy duszpasterskiej – powiedział abp Wiktor Skworc.

Pasterz archidiecezji katowickiej przypomniał, że najbliższy wtorek (29.06), uroczystość św. św. apostołów Piotra i Pawła, będzie dniem szczególnej modlitwy za papieża Franciszka. Zapowiedział odprawienie Mszy św. w jego intencji w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach, a jednocześnie zachęcił do takiej modlitwy indywidualnej, w poszczególnych parafiach.

Cała "Rozmowa poranka":

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..