107,6 FM

Niezbędnik wakacyjny - wydarzenia

Wakacje - czas podróży. Może po drodze wpadniecie na przykład do Kazimierza Dolnego na festiwal Dwa Brzegi? Przedstawiamy pięć ciekawych wydarzeń, które odbędą się latem.

Niezbędnik wakacyjny - wydarzenia   Szymon Zmarlicki /Foto Gość


Błoto, przeszkody i mnóstwo radości

Niezbędnik wakacyjny - wydarzenia

Jeśli lubicie biegać i chcecie zaszczepić tę pasję także w dziecku, zapiszcie je koniecznie na Survival Race Kids, czyli biegi z przeszkodami dla dzieci. Na najmłodszych czeka fantastyczna przygoda i mnóstwo sportowych wyzwań. Bieg podzielony jest na trzy kategorie wiekowe z różnym stopniem trudności. I tak, dzieci w wieku 3-6 lat, będą próbować swoich sił na dystansie 700 m. Po drodze będą musieli pokonać 10 przeszkód. Nieco starsze dzieci, w wieku 7-10 lat, pobiegną trasą liczącą 1400 m i także czeka na nie 10 przeszkód. Najstarsi z młodych biegaczy (11-13 lat) będą pokonywać dystans 2000 m i 15 przeszkód. Jak obiecują organizatorzy, każde dziecko otrzyma pamiątkowy medal i będzie mogło skorzystać z dodatkowych atrakcji w survivalowym miasteczku. Wydarzenie będzie miało miejsce w dniach 28-29 lipca na Górze Parkowej w Krynicy Zdroju. Survival Race Kids zawita w tym roku także na Wybrzeże. Dzieci, spędzające wakacje nad morzem, będą mogły wziąć w nim udział w dniach 7-8 lipca przy ulicy Ratuszowej 13 w Kołobrzegu.

Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym

Niezbędnik wakacyjny - wydarzenia

Po wirtualnych realizacjach ubiegłorocznych wydarzeń kulturalnych, powoli wracamy do normalności. Ostatniego dnia lipca rusza Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą i trwać będzie aż do 8 sierpnia. Stęsknieni filmomaniacy będą mogli spotkać się na żywo z zaproszonymi gośćmi i wziąć udział w pokazie filmów w jednym z dwóch kin stacjonarnych. Kto zaś nie dotrze na czas na miejsce, będzie mógł obejrzeć transmisję wydarzeń online.

Teatru czar uLOTny

Niezbędnik wakacyjny - wydarzenia

Zamiast sterczeć przed telewizorem, albo skwierczeć przy grillu, lepiej wybrać się na spektakl. Już 3 lipca rusza 23. Letni Ogród Teatralny (LOT), który jak zwykle latem odbywa się w Katowicach. Choć przed ponad dwoma dekadami sceptycy pukali się w czoła, bo kto wybierze się na spektakl w upalny weekend, to twórcy LOT-u, związani z Centrum Kultury Katowice i Teatrem Korez dopięli swego i teraz pozostaje im tylko pozazdrościć powodzenia. Przez dwa letnie miesiące, w każdy weekend, na miłośników teatru czekają spektakle dla dorosłych i dzieci, a także koncerty i wystawy. Organizatorzy postanowili, że w związku z trudnym dla każdego czasem pandemii, nie będą prezentować "strasznie poważnych spektakli", ale głównie komedie, aby publiczność mogła się dobrze bawić.

Mistrzowie ognia

Niezbędnik wakacyjny - wydarzenia

Festiwal Ognia i Kuglarstwa w Ostródzie to największa w Polsce impreza, na której można podziwiać artystów zajmujących się tańcem z ogniem oraz szeroko pojętymi sztukami kuglarskimi, akrobatycznymi czy cyrkowymi, a także iluzjonistów. Wszystkie pokazy takie jak FireSpace czy artystyczna gala, są ogólnodostępne dla widzów za darmo. Każde wydarzeń jest przygotowywane przez uczestników oraz specjalnie zaproszonych gości. Wysoki poziom zapewnia niezapomniane przeżycia i emocje. Organizatorzy wydarzenia zapraszają do Ostródy w województwie warmińsko-mazurskim w dniach 17-22 sierpnia.

Tu tętni życie

Niezbędnik wakacyjny - wydarzenia

Siedem w języku biblijnym oznacza pełnię i doskonałość. Przez siedem pełnych dni młodzi ludzie z całej Polski będą uczestniczyć w Festiwalu Życia, który w tym roku, po ubiegłorocznej formule online, wraca do spotkania na żywo. Festiwal co roku przyciąga klimatem, profesjonalną organizacją i możliwością spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem. Młodzi mają zapewniony ciepły posiłek, noclegi na zamkniętym polu namiotowym, dostęp do sanitariatów, pomocy medycznej, możliwość zaopatrzenia się w produkty spożywcze czy higieniczne. Mają także możliwość uczestniczenia w codziennej Eucharystii, całodobowej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz nielimitowanego dostępu do duszpasterzy, kiedy przyjdzie im ochota pogadać, albo będą chcieli skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Bezpieczeństwa strzeże potężna armia służb mundurowych i pracowników ochrony. Zapraszani są muzycy i prelegenci z najwyższej półki. Organizatorzy dbają o profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie sceny, na której każdego dnia odbywają się koncerty, spektakle i konferencje. W tym roku organizatorzy Festiwalu Życia zapraszają do Kokotka, dzielnicy Lublińca w województwie śląskim, w dniach 23-29 sierpnia.

Zobacz też:

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama