107,6 FM

Michał Gramatyka: Zaangażuję się w budowanie silnych struktur Polska 2050 w regionie

– Zaangażuję się w budowanie silnych struktur Polska 2050 w regionie – zapowiedział na antenie Radia eM poseł Michał Gramatyka, który w ostatnich dniach przeszedł z Koalicji Obywatelskiej do ruchu Polska 2050.

– Pracowałem dla Platformy Obywatelskiej 6 lat i w pewnym momencie zdałem sobie sprawę, że moja sprawczość spadła do zera, że nie mam i już raczej nie będę miał wpływu na otaczającą mnie rzeczywistość – powiedział Michał Gramatyka, wyjaśniając decyzję o opuszczeniu szeregów tej partii. Podkreślił, że w ruchu Szymona Hołowni myśli się w kategoriach pokolenia, a nie kadencji i opiera się na pracy ekspertów. Zaznaczył jednak, że oba ugrupowania siebie potrzebują. – Mądra Platforma jest Polsce tak samo potrzebna, jak silny ruch Szymona Hołowni. Te dwie organizacje bez siebie nie wygrają wyborów – powiedział śląski poseł.

Gość „Rozmowy poranka” zwrócił uwagę, że Polska 2050 przygotowuje właśnie swoje tezy programowe. Gotowe są już dwa moduły dotyczące dojścia Polski do Zielonego Ładu oraz reformy służby zdrowia. Kolejne mają być gotowe wkrótce – zapowiedział. Podkreślił, że odejście przez Polskę od węgla jest przesądzone, ale musi się to odbyć w sposób wręcz ‘aksamitny’.

Michał Gramatyka nie chciał udzielić odpowiedzi na pytanie, czy do przejścia z PO do Polski 2050 szykują się kolejni jego partyjni koledzy ze Śląska.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..