107,6 FM

Grzegorz Kwitek: Kierowców brakuje, ale jesienią nie powinno być problemów z kursowaniem autobusów ZTM

– Kierowców brakuje, ale jesienią nie powinno być problemów z kursowaniem autobusów ZTM – zapowiedział w Radiu eM Grzegorz Kwitek, członek zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, odpowiedzialny za transport.

Jak wyjaśnił Grzegorz Kwitek, problemy kadrowe, które kilka tygodni temu spowodowały konieczność ograniczenia niektórych kursów, nie powinny się powtórzyć. Z jednej strony bowiem kierowcy powrócą z urlopów, z drugiej trwają starania o pozyskanie kierowców z firm zewnętrznych. Zapewnił jednak, że nie spowodują one wzrostu cen biletów.

Ponadto przygotowywane są zmiany w zasadach obsługi linii autobusowych przez firmy przewozowe na zlecenie Zarządu Transportu Metropolitalnego. W rozstrzyganych wkrótce przetargach będą wyłaniane firmy, z którymi będą kontraktowane nie pojedyncze trasy, ale całe pakiety wozokilometrów, co umożliwi w razie potrzeby przekierowanie danego pojazdu na inną trasę.

Gość „Rozmowy poranka” podkreślił, że rozwijana jest współpraca z przewoźnikami kolejowymi, m.in. od 1 września będzie wzajemnie honorowane prawo do ulgowych przejazdów ZTM i Kolejami Śląskimi. Trwają prace nad większą integracją także z kolejami Polregio.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.