107,6 FM

Dr Mikołaj Konstanty: Już ponad 100 aptek w Śląskiem wykonuje szczepienia przeciw COVID-19

- Już ponad 100 aptek w Śląskiem wykonuje szczepienia przeciw COVID-19 - powiedział w Radiu eM dr Mikołaj Konstanty, Prezes Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej. Od czerwca zmienione przepisy prawne umożliwiły stworzenie punktów szczepień w aptekach.

Jak powiedział dr Mikołaj Konstanty, o ile wiele dotychczasowych punktów szczepień powszechnych zostało zlikwidowanych, to zainteresowanie szczepieniami w aptekach rośnie. Wynika to m.in. z faktu, że w aptece farmaceuta może każdemu pacjentowi poświęcić aż ok. 15 minut. Apteka jest też – w jego opinii – miejscem, gdzie osoby wahające się, schorowane, pełne wątpliwości, mogą zasięgnąć porady przed decyzją o zaszczepieniu. Aptekarze zostali zobowiązani do stworzenia wyizolowanych miejsc w aptece, gdzie wykonuje się szczepienia.

Prezes Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej wyraził nadzieję, że minister zdrowia pozwoli na kontynuowanie szczepień w aptekach także przeciwko innym chorobom, np. grypie. Taki trend widać w innych krajach europejskich – podkreślił.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..