107,6 FM

Abp Skworc: Nie posługujmy się tylko prawdami zasłyszanymi

- Nie posługujmy się tylko prawdami zasłyszanymi. Musimy doświadczyć osobiście rzeczywistości i prawdy o niej - powiedział w Radiu eM abp Wiktor Skworc.

Nawiązując do Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu, który Kościół w Polsce będzie obchodził w najbliższą niedzielę, abp Skworc przypominał tytuł tegorocznego orędzia papieża Franciszka na ten dzień: "Chodź i zobacz. Komunikować, spotykając osoby, tam, gdzie są, i takie, jakie są". Jak stwierdził metropolita katowicki, jeśli komunikacja chce być przejrzysta i uczciwa, musi być oparta najpierw o osobiste doświadczenie świata. - Taka postawa pójścia i zobaczenia jest ważna w redagowaniu gazety, w internecie, w głoszeniu Kościoła, w świecie polityki. Niestety, bardzo często w świecie medialnym posługujemy się prawdami zasłyszanymi - dodał abp Skworc.

- W czasie katechezy szkolnej jako Kościół nie tylko nauczamy religii, ale także wychowujemy młode pokolenie i przekazujemy pewne wartości i ideały, które są bardzo ważne w wychowaniu - mówił arcybiskup w związku z trwającym XI Tygodniem Wychowania, który w tym roku przebiega pod hasłem: "W blasku ojcostwa".

Metropolita katowicki zaprosił również na Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi, który odbędzie się w najbliższą niedzielę w katowickiej katedrze Chrystusa Króla.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..