107,6 FM

Tomasz Zjawiony: Liczymy na zmiany w Polskim Ładzie, które będą sprzyjać przedsiębiorcom

– Liczymy na zmiany w Polskim Ładzie, które będą sprzyjać przedsiębiorcom – powiedział w Radiu eM Tomasz Zjawiony, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, wiceprezesem Krajowej Izby Gospodarczej. W jego opinii rządzący rozmawiają z przedsiębiorcami, ale zapisy projektowanych ustaw wciąż są niekorzystne dla biznesu.

Prezes RIG wskazał m.in. na wciąż wysoką składkę zdrowotną, obniżoną ostatnio w projekcie ustawy podatkowej z 9% do 4,9%. Zaznaczył, że przykładem nietrafionych zapisów Polskiego Ładu była np. regulacja, by każda firma, w której zarządzie zasiada obywatel polski, płaciła podatek CIT w naszym kraju. Przyznał, że można zrozumieć ideę powstrzymania przerejestrowywania firm np. do Czech, ale raczej trzeba poszukać przyczyn takiego procederu i im przeciwdziałać.

Gość „Rozmowy poranka” Radia eM potwierdził trudności m.in. branży automotive, bardzo istotnej w woj. śląskim. W wyniku pandemii zostały m.in. osłabione łańcuchy dostaw, co wciąż skutkuje ograniczeniem produkcji motoryzacyjnej.

Tomasz Zjawiony zwrócił uwagę na obawy przedsiębiorców związane z rosnącymi cenami energii i wyraził nadzieję, że to, co mają na ten temat do powiedzenia zostanie wysłuchane m.in. przez decydentów w Unii Europejskiej podczas rozpoczynającego się dziś (20.09) w Katowicach Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..