107,6 FM

Andrzej Gawron: Trzeba pracować nad uproszczeniem przepisów podatkowych

– Trzeba pracować nad uproszczeniem przepisów podatkowych, aby ułatwić działalność przedsiębiorcom – zauważył w Radiu eM Andrzej Gawron, poseł PiS z ziemi lublinieckiej. Podkreślił, że Polski Ład idzie w dobrym kierunku, ale wciąż trwają nad nim prace.

Andrzej Gawron przyznał, że przedsiębiorcy mają zastrzeżenia do przepisów podatkowych w Polskim Ładzie, ale już w trakcie prac nad tym programem udało się wprowadzić zmiany, które mają ulżyć biznesowi. – Cały czas jesteśmy w kontakcie z przedsiębiorcami, bardzo aktywny jest Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz – powiedział i dodał, że m.in. po konsultacjach z przedsiębiorcami wprowadzone zostało nowe rozwiązanie, które ma spowodować, że duże firmy, które dotąd unikały płacenia podatku CIT, teraz będą musiały poddać się obowiązkowi płacenia podatku od przychodu. Jak ocenił, to ma spowodować, że koszty Polskiego Ładu będą rozłożone także na duże podmioty.

Poseł ziemi lublinieckiej podkreślił, że w Polsce przepisy dość często się zmieniają, co utrudnia funkcjonowanie przedsiębiorcom, dlatego m.in. wprowadzono w Polskim Ładzie możliwości przekształcenia firmy w inną formę. Andrzej Gawron przyznał, że trzeba pracować nad uproszczeniem przepisów tak, by system był bardziej stabilny dla prowadzących działalność gospodarczą. – Teraz kiedy wprowadzany jest Polski Ład, kiedy mamy warunki popandemiczne, to raczej nie będzie możliwe, ale można już taką pracę u podstaw wykonać – przyznał poseł.

Gość Radia eM zwrócił też uwagę na nowe możliwości budowy domu bez pozwolenia, jeśli będzie miał w obrysie do 70 m². To, jak podkreślił, ma dać oszczędności finansowe dla inwestora, m.in. dzięki możliwości zrezygnowania z kierownika budowy, a także skorzystania z darmowych projektów przygotowanych przez państwo. Zauważył, że rezygnacja z kierownika budowy nie oznacza braku odpowiedzialności za prawidłowość budowy, ponieważ w takiej sytuacji inwestor musi podpisać oświadczenie, że bierze na siebie odpowiedzialność. – Osoby, które nie czują się na siłach, na pewno poproszą o nadzór kierownika budowy – zaznaczył Andrzej Gawron.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..