107,6 FM

Jakub Chełstowski: brakowało samorządowego wydarzenia gospodarczego

-Samorząd lokalny nie miał miejsca, gdzie mógłby w gronie ekspertów, ludzi biznesu, polityki i nauki porozmawiać o problemach regionu - powiedział na antenie Radia eM marszałek województwa śląskiego - inicjator Europejskiego Forum Przyszłości.

Europejskie Forum Przyszłości ma służyć dialogowi pomiędzy samorządami, rządem i Komisją Europejską. - Przed nami kluczowe lata transformacji energetycznej - podkreślił gość Radia eM - Potrzebujemy długoterminowych strategii i poszukiwania rozwiązań na zasadzie dialogu.

Pierwszego dnia uczestnicy EFP dyskutować będą m.in. o barierach, wyzwaniach i celach Starego Kontynentu, elektromobilności oraz o cyfrowej przyszłości Europy.

Wydarzeniu będą towarzyszyć debaty oksfordzkie z udziałem uczniów szkół średnich z województwa śląskiego, a dzień zakończy uroczysta gala w Filharmonii Śląskiej z wręczeniem nagród i spektakularnie innowacyjnym koncertem, w którym soliści-hologramy zagrają na żywo z orkiestrą. 

Drugi dzień EFP to przede wszystkim cykl debat poświęconych specjalnym strefom ekonomicznym z finałem w postaci uroczystej gali 25-lecia Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To także czas finału konkursu dla startupów, organizowanego razem z akceleratorem Plug and Play, z pulą nagród 150 tys. zł. Z kolei ostatni dzień Europejskiego Forum Przyszłości zdominuje dyskusja o europejskim transporcie kolejowym, którą zwieńczy uroczysty jubileusz 10-lecia Kolei Śląskich.

 

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..