107,6 FM

Dominik Kolorz: „Solidarność” postuluje zamiast rekompensat, obniżkę VAT na energię elektryczną

– „Solidarność” postuluje zamiast rekompensat, obniżkę VAT na energię elektryczną – powiedział w Radiu eM Dominik Kolorz, Przewodniczący Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność. Takie stanowisko przyjął Walny Zjazd Delegatów regionu w ubiegłym tygodniu (14.10) i list z tym stanowiskiem zostanie przesłany do premiera Mateusza Morawieckiego.

– Wszędzie tam, gdzie dzieje się lub może dziać się krzywda ludzka, tam jest śląsko-dąbrowska „Solidarność” – mówił Dominik Kolorz w „Rozmowie poranka”, zapowiadając udział związkowców z regionu w manifestacji w Luksemburgu przez siedzibą Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w piątek (22.10). Wyjaśnił, że w tej demonstracji przeciwko wyrokowi TSUE nakazującemu wstrzymanie wydobycia w kopalni w Turowie, nie może zabraknąć związkowców z naszego regionu. – Brać górnicza to jedna wielka brać bez względu na to, jaki węgiel się wydobywa. Jeżeli my w tej chwili nie obronimy Turowa i mieszkańców Bogatyni, to za chwilę „wezmą się za nas” – mówił gość Radia eM, wyrażając obawy o przyszłość górnictwa na Śląsku mimo zawartego z rządem porozumienia.

– Nie będziemy bronić tylko Turowa, ale zwrócimy uwagę, co Unia Europejska szykuje nam wszystkim w ramach pakietu klimatycznego „Fit for 55”. Chodzi o cele redukcyjne do 2030 roku, a Polska na to na pewno nie jest gotowa – mówił szef regionalnych struktur „Solidarności”.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..