107,6 FM

Abp Wiktor Skworc: Niezależnie od braków powołań zawsze są powołania do posługi misyjnej

– Niezależnie od braków, które odczuwamy w Europie, zawsze są powołania w powołaniu do posługi misyjnej – powiedział w Radiu eM abp Wiktor Skworc. W niedzielę (24.10) rozpoczyna się Tydzień Misyjny. – Trzeba pomagać, trzeba dzielić się – dodał Metropolita Katowicki.

– Byłem przy tym, kiedy Jan Paweł II na Placu Św. Piotra wypowiedział pamiętne słowa „Nie lękajcie się!” Wszyscy czuliśmy, że zaczyna się nowy czas w Kościele, nowy powiew Ducha Św. Cały pontyfikat był powiewem Ducha Św. – mówił abp Wiktor Skworc nawiązując do dzisiejszego (22.10) wspomnienia liturgicznego św. Jana Pawła II i przypadającej dziś rocznicy inauguracji jego pontyfikatu.

Metropolita przypomniał też postać kard. Augusta Hlonda, Prymasa Polski, pierwszego biskupa w Katowicach, którego 73. rocznica śmierci przypada dziś. – Pozostawił tu bardzo mocne ślady i my po dziś dzień po tych śladach chodzimy – mówił w "Rozmowie poranka" Radia eM.

Zapowiadając wizytę ad limina apostolorum śląskich biskupów w Stolicy Apostolskiej, abp Skworc powiedział, że w poniedziałek poprowadzi modlitwę pasterzy przy grobie św. Jana Pawła II. Będzie też, w dykasterii do spraw integralnego rozwoju człowieka relatorem wspólnego dokumentu archidiecezji krakowskiej i katowickiej na temat zaangażowania Kościoła w procesy gospodarczo-społeczne. We wtorek zamierza złożyć wizytę w kongregacji ds. kanonizacyjnych, aby kardynała prefekta raz jeszcze zaprosić do Katowic na beatyfikację ks. Jana Machy.

Posłuchaj "Rozmowy poranka":

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..