107,6 FM

Witek: Myślę, że będę wyrazicielką wszystkich posłów, wyrażając słowa wdzięczności dla naszych funkcjonariuszy

Myślę, że będę wyrazicielką wszystkich nas zgromadzonych w tej Izbie, wyrażając słowa wdzięczności i wsparcia dla wszystkich funkcjonariuszy oraz żołnierzy Wojska Polskiego, którzy bronią naszej granicy - powiedział marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Posłowie wówczas wstali i zaczęli klaskać.

Witek zaapelowała również o "rozważne i odpowiedzialne wypowiedzi z trybuny sejmowej".

We wtorek po godz. 16 rozpoczęło się posiedzenie Sejmu, w trakcie którego przedstawiciele rządu przedstawiają informację na temat sytuacji na granicy z Białorusią oraz podejmowanych działań.

Rozpoczynając posiedzenie, marszałek izby Elżbieta Witek podkreślała, że to "bardzo ważne posiedzenie Sejmu, być może jedno z najważniejszych w tej kadencji". "Wszyscy wiemy, co się dzieje na granicy polsko-białoruskiej od wiosny. Natomiast to, co się wydarzyło w dniu wczorajszym, wskazuje na eskalację działań reżimu białoruskiego" - podkreśliła.

Dlatego - tłumaczyła - poprosiła w poniedziałek zarówno Konwent Seniorów, jak i Prezydium Sejmu o pozytywną opinię w kwestii zwołania we wtorek specjalnego posiedzenia Sejmu poświęconego sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.

"Już tu, w Sejmie wspieraliśmy państwo polskie, przyjmując decyzje o wprowadzeniu stanu wyjątkowego czy też o budowie zapory na granicy wschodniej. Dziś mamy jednak do czynienia z bardzo poważną, dużo poważniejszą sytuacją i dlatego apeluję do wszystkich państw posłów o rozważne i odpowiedzialne wypowiedzi z tej trybuny sejmowej" - powiedziała marszałek Sejmu.

Jak wskazywała uznała, że zarówno parlamentarzystom, jak i polskim obywatelom należy się rzetelna informacja na temat sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, podejmowanych działań i "ewentualnie tego, co nas może czekać". Witek zauważyła również, że na tym, co się dzieje we wtorek w Sejmie, "są skupione oczy nie tylko Polaków". "Z pewnością echa dzisiejszego Sejmu będą słyszane za naszą wschodnią granicą" - zaznaczyła.

"Dlatego jeszcze raz do państwa apeluję o powagę w dyskusji, a jednocześnie myślę, że będę wyrazicielką nas wszystkich w tej Izbie zgromadzonych, wyrażając słowa wdzięczności i wsparcia dla wszystkich funkcjonariuszy i żołnierzy Wojska Polskiego, którzy bronią naszej granicy" - oświadczyła marszałek Sejmu.

Posłowie wstali wówczas i zaczęli klaskać.

"Bardzo państwu posłom dziękuję, to naprawdę bardzo budujący gest" - powiedziała Witek.

« 1 »
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama