107,6 FM

Ks. dr Piotr Burgoński: Kościół musi być sumieniem dla władzy

– Kościół musi być sumieniem dla władzy – przypomniał w Radiu eM w kontekście kryzysu na granicy z Białorusią ks. dr Piotr Burgoński z Instytutu Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Zaznaczył, że Kościół uwrażliwia na kwestie moralne, ale nie jest jego rolą tworzenie konkretnych projektów np. ustaw.

Ks. dr Burgoński zauważył, że konkretne rozwiązania, np. wykorzystanie środków, które zostaną zebrane przez Caritas, powinny wynikać z pomysłowości władz i ludzi świeckich. Państwo ma bardzo wiele instrumentów poczynając od służb aż po dyplomację.

– Przejawów dialogu władzy z Kościołem w tej kwestii nie widać, ale listy abp Stanisława Gądeckiego, czy prymasa abp. Wojciecha Polaka, dotarły do rządzących – mówił gość „Rozmowy poranka”. – Kościół powinien, jak mówi Ewangelia, w porę i nie w porę głosić zasady i wykorzystywać do tego różne kanały komunikacji – dodał, podkreślając, że mimo różnych sympatii biskupów dla rządzących, Kościół głosi zasady moralne niezależnie od tych sympatii.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..