107,6 FM

Joanna Sadzik: Za danymi o biedzie kryją się prawdziwi ludzie, którzy jej doświadczają

– Za danymi o biedzie kryją się prawdziwi ludzie, którzy jej doświadczają – powiedziała w Radiu eM Joanna Sadzik, prezes Szlachetnej Paczki. Organizacja ta opublikowała we wtorek (23.11) „Raport o biedzie w Polsce”.

Jak powiedziała Joanna Sadzik, raport powstał głównie w oparciu o oficjalne dane. Jego autorzy obrazowo piszą, że gdyby Polska była domem o 100 mieszkaniach, to np. „ośmiu twoich sąsiadów nie ma łazienki – wanny ani prysznica, sześciu nie może skorzystać z toalety, bo też jej nie ma, w trzech lokalach brakuje bieżącej wody.”

Jak zauważyła prezes Szlachetnej Paczki, bardzo ważne jest zaangażowanie wielu osób w pomoc na poziomie sąsiedzkim albo w działalność różnych organizacji, choć narzędzia do przeciwdziałania biedzie powinno mieć przede wszystkim państwo, często bieda wynika bowiem z rosnących cen np. energii.

Joanna Sadzik powiedziała, że Szlachetna Paczka zbadała stosunek do biedy wśród Polaków. Zwróciła też uwagę na wynikające z ubóstwa konsekwencje, np. wyłączanie się dzieci z życia społecznego.

"Raport o biedzie" dostępny jest na stronie internetowej Szlachetnej Paczki:
www.szlachetnapaczka.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..